اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس

تاریخ: 15 تیر 1398

با سرمایه گذاری 49 میلیارد ریالی؛ یک مجتمع گردشگری در شهرستان کوار افتتاح شد

مسئول اداره میراث فرهنگ شهرستان کوار از افتتاح یک مجتمع گردشگری با سرمایه گذاری بخش خصوصی در این شهرستان خبر داد.

 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس به نقل از فرزاد حدادی؛ مجتمع بزرگ گردشگری ایران زمین، روز پنج شنبه 13تیرماه جاری، با حضور اشکان کاظمی فرماندار کوار، جمعی از مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان، دهیاران و اعضای شورای اسلامی به بهره برداری رسید.

وی  گفت: این مجتمع با سرمایه گذاری37 میلیارد و 500 میلیون ریالی بخش خصوصی و تسهیلات 12 میلیارد و 500 میلیون ریالی بانک توسعه تعاون در زمینی با مساحت 14 هزار متر در  دو فاز طراحی شده است که در فاز اول آن؛ سفره خانه سنتی، کافی شاپ، باغ هنر، نمازخانه و پارکینگ و سرویسهای بهداشتی در 13 تیرماه جاری افتتاح شد و پیش بینی می شود تا پایان سال 98، فاز دوم این مجتمع، در بخش سوئیت های اقامتی، فروشگاه صنایع دستی و پارک بازی آغاز به کار نماید.

حدادی تصریح کرد: با افتتاح این مجموعه، زمینه اشتغال مستقیم 24 نفر فراهم شده است.

گفتنی است؛ شهرستان كوار در بخش مركزي استان فارس جاي گرفته است و مركز آن شهر كوار در 45 كيلومتري جنوب شرقی شيراز قرار گرفته است. اين شهرستان از شمال با شهرستان شيراز، از شرق با شهرستان سروستان، از جنوب با شهرستان جهرم و از غرب با شهرستان فيروزآباد مرز مشترك دارد. بركه شاه غيب، پل کوار، بند  بهمن، بقعه شاهزاده  ابوالقاسم(ع)، امام  زاده  شاه ابوالخیر، قدمگاه  خضر  نبی، باغ  آرین و آثار  قلات از جاذبه های گردشگری کوار می باشند. قالی،گلیم،گبه، سفال و سرامیک سازی، پارچه بافی، نقره كاری و مسگری نیز از صنايع دستی و سوغات معروف این منطقه به شمار می آیند.

روتیتر