ﺳﻪشنبه 21 اردیبهشت 1400

مشاهده خبر

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از پروژه های در حال احداث مرکز فرهنگی سعدی و باغ موزه مشاهیر بازدید کرد

نماینده مردم شیراز  در مجلس شورای اسلامی از  پروژه های در حال احداث مرکز فرهنگی سعدی و باغ موزه مشاهیر بازدید کرد

 

فرج اله رجبی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با همراهی  حسین اربابی معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  از  پروژه های در حال احداث مرکز فرهنگی سعدی و باغ موزه مشاهیر بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل  میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان فارس؛ فرج اله رجبی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی  روز پنج شنبه 31 مرداد ماه  جاری با همراهی حسین اربابی معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی فارس و امید حقیقت مشاور دکتر مونسان در گردشگری سلامت از روند پیشرفت ساخت پروژه های مرکز فرهنگی سعدی و باغ موزه مشاهیر واقع در مجموعه های حافظیه و سعدی دیدن نمود.

وی در این بازدید اظهار داشت: علیرغم کمبود امکانات و اعتبارات در سطح کشور به نسبت بازدید های قبلی، در ساخت این پروژه پیشرفت قابل قبول صورت گرفته است و عملکرد میراث فرهنگی در جذب سرمایه گذار به منظور اتمام این طرح ها مورد تایید و تقدیر است .

نماینده مردم شیراز  در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با بهره برداری از این طرحها ، دو فضای ویژه فرهنگی کلان کشوری برای استفاده عموم در مجموعه های حافظیه و سعدی ایجاد  می شود.

گفتنی است؛ اهمیت این دو پروژه و تاثیرش بر صنعت گردشگری استان فارس و شیراز بارها از زبان مسئولان کشوری و استانی بیان و به عنوان طرح های بزرگ فرهنگی-گردشگری و اولویت دار ایران یاد شده است.

 در پروژه 35 هزار مترمربعی باغ موزه مشاهیر شیراز؛ ضمن معرفی  48 نفر از مشاهیر ادبی ایران و جهان مانند حافظ، سعدی، خواجوی کرمانی،فردوسی، شکسپیر، گوته، تولستوی، دانته و ... غرفه صنایع دستی، 15 هزار متر مربع پارکینگ، مجموعه باغ‌ها و فضای سبز مختلف، تالار اجتماعات، سالن‌های آمفی‌تئاتر و ... نیز پیش ‌بینی شده است.

مرکز فرهنگی سعدی شناسی نیز در راستای معرفی فعالیت های پژوهشی، شخصیت و آثار ارزنده شیخ اجل سعدی شیرازی  در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع  ساخته می شود که در بخشی از جزئیات آن شامل سالن آمفی تئاتر ، نمازخانه، فضاهای پژوهشی– اداری ، کتابخانه و … است.

 

 

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.