ﺳﻪشنبه 21 اردیبهشت 1400

مشاهده خبر

پنجمین دوره داوری نشان ملی صنایع دستی جنوب کشور در شیراز برگزار می شود

پنجمین دوره داوری نشان ملی صنایع دستی جنوب کشور در شیراز برگزار می شود

      معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان فارس از پنجمین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت  و برتری آثار صنایع دستی کشور در6 مهرماه 98 در شیراز خبرداد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و  صنایع دستی استان فارس، حیدر علی زاهدیان نژاد اعلام کرد: دراین دوره، آثار و محصولات صنایع دستی استانهای فارس، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان،خوزستان،کهگلیویه و بویراحمد و بوشهر مورد ارزیابی و داوری قرار می گیرند.

 وی در خصوص شرکت هنرمندان استان در این دوره اظهار داشت: 200 اثر از 120 هنرمند صنایع دستی استان به دبیرخانه معاونت صنایع دستی ارسال شده است که پس از داوری بر اساس معیارها و شاخص های مرغوبیت و استاندارد بودن مواد اولیه، اصالت، زیبا شناسی سنتی، نو آوری در طراحی و تولید، قابلیت عرضه در بازار و کاربردی بودن محصولات، تعداد 65 اثر برای داوری نهایی و دریافت نشان ملی انتخاب شده است.

   معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان فارس اضافه کرد: آثار دریافتی  از هنرمندان فارس در رشته های منبت، خاتم، حکاکی روی سنگ، چوب و استخوان، تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، دست بافت های داری، حصیر بافی، کاشی هفت رنگ، ساخت و سازهای سنتی، خراطی، نگارگری و می باشد .

این مقام مسئول با اشاره به فعالیت بیش از 200 هزار صنعتگر صنایع دستی و هنرهای سنتی در فارس خاطر نشان کرد: دوره های داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی هر دو سال یک بار برگزار می شود  و در دوره قبل  19 اثر از فارس این نشان را دریافت نمودند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.