پنجشنبه 03 مهر 1399

مشاهده خبر

بازدید ۱۰ هزار نفر در روز حافظ از مجموعه حافظیه

بازدید ۱۰ هزار نفر در روز حافظ از مجموعه حافظیه

 

سرپرست امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی فارس گفت: در یادروز حافظ ده هزار نفر از مجموعه فرهنگی' تاریخی حافظیه بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس ، همت محمدی با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: بر اساس آمار فروش بلیت،  همزمان با ۲۰ مهرماه یاد روز حافظ شیرازی ۱۰ هزار علاقمند این شاعر بلند آوازه بازدید کردند که از این تعداد785 نفرعلاقمند خارجی بوده است.

او ادامه داد:  همچنین در بعد از ظهر ۲۰ مهر، مراسم شب شعر با حضور جمعی از حافظ پژوهان ، ادبا و شعرا ، اساتید دانشگاه در آرامگاه حافظ توسط انجمن دوستداران حافظ و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی فارس برگزار شد که با استقبال گسترده بازدید کنندگان همراه بود.

محمدی اضافه کرد: در مراسم شب گذشته کودکان و نوجوان نیز به طور متناوب غزل های خواجه  اهل راز را برای حضار خواندند.

بنابراین گزارش؛  از دیوان حافظ به خط میرزا محمود ادیب مصطفوی که به تازگی از سوی انتشارات ادیب مصطفوی چاپ شده و یک تابلوی نفیس از آرامگاه حافظ اهدایی از سوی یک هنرمند خراسانی نیزرونمایی شد .

گفتنی است، همزمان با برگزاری این مراسم،  کارگاه زنده تولیدات ۲۰ هنرمند و پیشکسوت صنایع دستی در رشته های خاتم، گره چینی، منبت، جوک کاری، کاشی هفت رنگ  برگزار  و  تعداد ۲۵ نفر از دانشجویان واساتیددانشگاه هنر شیراز نیز با برگزاری ورک شاپ هنری (تایپو گرافی) اقدام به خلق آثار هنری نمودند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.