جمعه 13 تیر 1399

مشاهده خبر

مسابقه طراحی نشان (لوگو) "آباده شهر جهاني منبت" برگزار می شود

  • 14 بهمن 1398
  • 09:43
  • 0 دیدگاه
  • 76 بازدید
  • Article Rating
مسابقه طراحی نشان (لوگو) "آباده شهر جهاني منبت" برگزار می شود

مسئول اداره ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي شهرستان آباده از برگزاری فراخوان طراحي نشان « آباده، شهر جهاني منبت »  خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، داود جعفر پور گفت: « دبیرخانه دائمی " آباده، شهر جهانی منبت" در نظر دارد، طراحی لوگو برای این شهر جهانی را متناسب با مؤلفه های هنری، تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و جغرافیایی منطقه به مسابقه بگذارد.
او ادامه داد: از کلیه طراحان دعوت به عمل می آید، طرح های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.»
مسئول اداره ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي شهرستان آباده در اشاره به ویژگیهای مورد تاکید طرح بیان داشت : « ساختار بصری نشان باید در برگیرنده مولفه هایی نظیر موقعیت جغرافیایی کشور ایران، شهر آباده و استان فارس باشد و مفهوم جهانی بودن را نیز در بر داشته باشد. همچنین طراحان بایستی نماد و نقوش هنر سنتی منبت آباده و ویژگی های خاص و متمایز کننده این هنر نسبت به سایر موارد مشابه را در طراحی خود لحاظ نمایند.»
جعفرپور اضافه كرد : « جايزه طرح برگزيده اين فراخوان، لوح سپاس و هدیه معادل ٥٠ ميليون ريال است.»

بنابر این گزارش، علاقمندان به شركت در اين مسابقه تا ۱۵ اسفند ماه ۹۸ ، مهلت دارند برای دريافت اطلاعات تكميلي و همچنين ارسال آثار خویش، منحصرا به سايت www.monabbatabadeh.ir مراجعه نمایند.

 گفتنی است،آباده پس از کسب  عنوان شهر ملی منبت سنتی ایران، در آذرماه سال 1397 به عنوان شهر جهانی منبت از سوی شورای جهانی صنایع دستی (WCC) معرفی شد . شهرستان  آباده هم اکنون دارای 150 کارگاه منبت کاری (خانگی و تجاری) و بیش از پنج هزار نفر هنرمند منبت کار است. وجود آثار نفیس منبت کاران آباده در موزه های ملی و جهانی ، بیانگر ارزش و قدمت این هنر نزد هنرمندان چیره دست این دیار است.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.