یکشنبه 16 بهمن 1401

مشاهده خبر

آیین نوروزگاه در سپیدان فارس برگزار شد

  • 11 فروردین 1398
  • 12:10
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 263 بازدید
  • Article Rating
آیین نوروزگاه در سپیدان  فارس برگزار شد

آیین "نوروزگاه سپیدان" به همت اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عممی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس،  به نقل از مسئول اداره میراث فرهنگی سپیدان؛ جشنواره نوروزگاه سپیدان با هدف معرفی آئینها، فرهنگ ، آداب و رسوم و ورزشهای سنتی و بومی این شهرستان برگزار شد .

ناصری گفت: این آیین روز نهم فروردین ماه به منظور حفظ و احیا، آداب و رسوم و فرهنگ اقوام سپیدانی با برپایی غرفه های عرضه محصولات فرهنگی محلی و جشن و سرگرمی گشایش یافت .

 

وی ادامه داد : برپایی سیاه چادر، سفره هفت سین طبیعی، غرفه های سوغات و صنایع دستی، غذاهای سنتی و محلی، معرفی آداب رسوم اقوام مختلف و ارائه خدمات ورزشی با محوریت بازیهای بومی و محلی، معرفی خدمات و جاذبه های شهر سپیدان ، ارائه خدمات سلامت محور به شهروندان و ارائه خدمات کودک نظیر نقاشی و بازیهای کودکانه بخش از این آیین بود

.

ناصری افزود: با حضور فرماندار سپیدان از بخشهای رنگرزی طیبیعی با پوست میوه و گیاهان کوهی شهرستان بخش خوراکهای سنتی از جمل آش دوغ، آش کارده و ترشی سیب، مربای زردآلو و رنگینک کل خنگ رونمایی و مقرر شد پیگیری ها برای ثبت ملی آنها در میراث ناملموس صورت پذیرد.

 

بنابراین گزارش، آیین نوروزگاه سپیدان از تاریخ نهم لغایت شانزدهم فروردین ماه در کیلومتر 25 جاده سپیدان –  شیراز ، واقع در مجتمع خدماتی رفاهی ستاره دالین برگزار می شود

.

گفتنی است، در این نوروزگاه ، برنامه نی نوازی، برای همدردی باخانواده حادثه دیدگان سیل شیراز اجراشد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.