شنبه 21 تیر 1399

مشاهده خبر

دفتر همکاری مشترک صدا و سیمای مرکز فارس و میراث فرهنگی استان راه اندازی می شود

دفتر همکاری مشترک صدا و سیمای مرکز فارس و میراث فرهنگی استان راه اندازی می شود

  جلسه مدیران و معاونین میراث فرهنگی فارس و صدا و سیمای مرکزاستان، در مجموعه تاریخی- فرهنگی حافظیه برگزار شد.

 

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، جلسه مدیران و معاونین میراث فرهنگی فارس و صدا و سیمای مرکزاستان، در مجموعه تاریخی- فرهنگی حافظیه، صبح پنج شنبه 12 اردیبهشت 98 برگزار شد.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس در این دیدار ضمن اشاره به نقش مهم و موثر صدا و سیما در توسعه گردشگری استان،  برهمکاری  بیش از پیش دو دستگاه، در جهت معرفی ظرفیتهای قابل توجه استان در گردشگری تاریخی- فرهنگی، طبیعت گردی، گردشگری سلامت، گردشگری مذهبی و زیارت و صنایع دستی، با  هدف تحقق شعار رونق تولید، تاکید کرد.

امیری افزود: ارائه خدمات  متنوع و متناسب با سبد هزینه های خانوادها در مقاصد گردشگری استان، شرایط برای توسعه اقتصادی شهرستانهای استان و توزیع سفر در طول سال فراهم خواهد شد.

در ادامه مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس ضمن تشکر از برگزاری این جلسه صمیمانه افزود: ما معتقدیم  تنها راه برون رفت از این موقعیت ویژه اقتصادی،توجه ویژه به ظرفیت های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی است.

وی در اشاره به تولید برنامه های فرهنگی افزود: تولید برنامه "می بی غش" با حضور اساتید برجسته زبان و ادبیات فارسی  با مضمون واکاوی در ابعاد گوناگون زندگی و شخصیت خواجه حافظ  شیرازی، در 13 قسمت با همکاری میراث فرهنگی فارس به پایان رساندیم  و به زودی از کتاب  و سی دی این برنامه رونمایی و  به صورت بسته فرهنگی ،  به میهمانان استان فارس تقدیم خواهد شد.

سهرابی با بیان استمرار در تولید  برنامه های  فاخر ادبی و تاریخی اعلام کرد: گام بعدی صدا و سیمای مرکز فارس؛ تولید برنامه ای مشابه با محوریت "سعدی" است، همچنین مراحل تحقیق  یک سریال با عنوان " خورشیدهای سه گانه  و  بررسی 2 قرن سبک زندگی و معماری زمان ( حافظ، سعدی و خواجوی کرمانی) در 13 جلد با همکاری دکتر حسنلی نویسنده و استاد برجسته ادبیات،  دانشگاه شیراز و 40 استاد فرهیخته در حوزه های مختلف تکمیل و پیش بینی می شود تا شهریور ماه جاری، از این کار نیز رونمایی شود.

مدیرکل صدا و سیمای فارس، با اشاره به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری تصریح کرد: مردم  خواستار رفع مشکلات و تقویت روحیه امید در جامعه می باشند و باید در گام دوم انقلاب، هدفمند و با برنامه، توانمندی های بی بدیل استان در بخش تاریخی- فرهنگی و صنایع دستی و سرمایه گذاری بخش خصوصی گردشگری، در 150 نمایندگی شبکه رادیو و تلویزیونی و شبکه های برون مرزی،  پخش گردد، تا ضمن جذب گردشگر داخلی و خارجی، پویایی اقتصادی ، اشتغالزایی  و نشاط عمومی، صورت پذیرد.

این مقام مسئول در راستای تعامل  بیشتر فی ما بین، انعقاد تفاهم نامه و راه اندازی دفتر همکاری مشترک صدا و سیمای مرکز فارس و میراث فرهنگی استان را پیشنهاد  داد . مدیر کل میراث فرهنگی فارس نیز ضمن موافقت با این پیشنهاد، تامین این دفتر در یک مکان تاریخی را به عهده گرفت.

بنابراین گزارش، در پایان ، اعضای جلسه از روند اجرایی پروژه باغ موزه مشاهیر بازدید نمودند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.